Odwirusowanie strony www (wordpress, joomla)

Jeśli Twoja strona lub aplikacja internetowa zaatakowana i poszukujesz pomocy to dobrze trafiłeś. Odwirusowanie stron WWW przeprowadzimy szybko, po wykonanej pracy otrzymasz raport co zostało naprawione, z czego wynikał problem. Otrzymasz  od nas gwarancję na zrealizowaną usługę - jeśli strona zostanie ponownie zaatakowana to oczyścimy ją bez dodatkowych kosztów. Złośliwe oprogramowanie atakujące witryny WWW jest obecnie dość powszechnym zjawiskiem, bez paniki - Twoją stronę da się wyleczyć.

Jak dochodzi do ataku?

Przyczyn ataku może być przynajmniej kilka:

  • Strona lub aplikacja została wykonana wiele lat temu, od tego czasu nie była aktualizowana
  • Aplikacja ma zastosowane stare, nieaktualizowane wtyczki
  • Witryna była wykonana w sposób nieprawidłowy i ma podatności
  • Została opublikowana właśnie nowa podatność do popularnych aplikacji (Wordpress, Joomla, Drupal) a nie została jeszcze zaktualizowana przez właściciela
  • Zostało zastosowane proste zbyt proste hasło dostępu do strony i serwera
Jak dochodzi do ataku?

W jaki sposób dowiadujesz się o ataku?


Często przez długi czas właściciel strony nie ma świadomości o tym, że jego witryna jest wykorzystywana do nielegalnej działalności. Po  dowiaduje się o tym przez:

  • Zablokowanie strony w przeglądarkach Firefox, Chrome czy Edge
  • Wiadomość od administratora serwera o podejrzanym ruchu na stronie
  • Powiadomienie o wirusach w Google Search Console (dawniej Google Webmaster Tools)
  • Problemach zgłaszanych przez oprogramowanie antywirusowe

Ile trwa naprawa i co w jej ramach zrobimy?

Naprawa witryny zwykle trwa do jednego dnia roboczego, jednak zależna jest od wielości i złożoności aplikacji czy witryny.
Do rozpoczęcia naprawy będziemy potrzebowali haseł dostępu do serwera zawierającego stronę oraz wszystkich materiałów jakie posiadasz świadczących o tym, że nastąpił atak.
Ważne jest, jeśli już doszło do ataku, aby samodzielnie nic nie zmieniać. Usuwanie plików lub modyfikacje na własną rękę mogą tylko potencjalnie wydłużyć czas rozwiązania problemu.
W ramach naprawy pozbędziemy się szkodnika oraz założymy monitoring na Twoją stronę - jeśli nastąpi ponowny atak to będziemy o tym wiedzieli prawie natychmiastowo i zareagujemy od ręki.
Jeśli zgłoszenie przyszło od administratora Twojego to pomożemy w kontakcie z nim abyś nie musiał się przejmować kwestiami technicznymi.
Jeśli strona została zablokowana przez przeglądarki internetowe to w Twoim imieniu zgłosimy do producentów przeglądarek, że sprawa została rozwiązana. Jednak dalsze odblokowanie strony leży w gestii producentów tychże przeglądarek, przeważnie odblokowanie następuje szybko.

A jeśli masz podejrzenia, że Twoja aplikacja jest podatna na ataki to możesz nam zlecić testy bezpieczeństwa aplikacji internetowych.