Prosta wideokonferencja, bez rejestracji

W czasach, gdy prawie wszyscy musimy się przenieść na pracę zdalną uruchamiamy usługę wideokonferencji. Darmową, bez potrzeby zakładania kont, w pełni szyfrowaną i dostępną przez stronę WWW.

Pracujemy zdalnie, jednak warto się zobaczyć

Z powodu panującej epidemii na koniec minionego tygodnia każdy z nas zabrał komputer firmowy do domu i od tego poniedziałku pracujemy zdalnie. Przejście na pracę z domu nie stanowiło dla nas większego problemu, ponieważ instytucję home office wprowadziliśmy ponad pół roku wcześniej. Byliśmy gotowi technologicznie. Jednak obecna sytuacja potrwa chwilę dłużej niż dotychczasowy home office, to nie będzie jeden-dwa dni, a raczej jeden czy dwa miesiące. Dlatego aby utrzymać ducha zespołu powstała potrzeba aby się zobaczyć raz na jakiś czas. Potrzebne było proste ale i bezpieczne narzędzie do komunikacji, które przy okazji możemy wykorzystać do wideokonferencji z klientami. Zrobiliśmy rekonesans, porównaliśmy dostępne narzędzia i tak wybór padł na open-sourceowy projekt Jitsi.

Spotkajmy się on-line

wideokonferencje

Uruchomiliśmy platformę do wirtualnych spotkań meet.netcreate.pl. Dzięki niej możemy:

  • realizować wirtualne spotkania w grupach do kilkudziesięciu osób,
  • tworzyć pokoje wideo-komunikacyjne na hasło,
  • komunikować się w sposób bezpieczny/zaszyfrowany,
  • udostępniać narzędzie komunikacyjne klientom i znajomym,
  • prowadzić wideo-połączenia z komputerów stacjonarnych i telefonów komórkowych ,
  • udostępnić rozmówcom cały nasz ekran bądź tylko jedno okno z naszego komputera ,
  • uczestniczyć w połączeniach wideo bez zakładania kont, podawania adresów e-mail, przechodzenia niepotrzebnych formularzy czy instalowania dodatkowego oprogramowania.

Wypróbuj samodzielnie, to nic nie kosztuje i możesz używać dowolnie. Utwórz pokój o wybranej przez siebie nazwie, następnie wyślij link osobie, z którą chcesz porozmawiać. I już! wideo-komunikacja działa :-)

PS. A jeśli potrzebujesz takiego narzędzia u siebie w firmie, zainstalowanego tylko na potrzeby firmy, na wyłącznym serwerze to skontaktuj się z nami, przygotujemy dla Ciebie instalację.